nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 06.05.2008 09:37

Eskadra księdza lata dookoła Australii, by wspomóc młodych Timorczyków

Ksiądz dowodzący eskadrą 15 pilotów będzie latał dookoła Australii i zbierał pieniądze - by 10 młodych mieszkańców Timoru Wschodniego wzięło udział w Światowym Dniu Młodzieży w Sydney.

Ks. John Fowles spodziewa się zgromadzić ok. 500 tys. dolarów australijskich pochodzących z darowizn i sprzedaży płyt CD. Niewykorzystane fundusze przekazać chce m.in. na sierocińce w Timorze Wschodnim.

„Dla Timorczyków możliwość uczestniczenia w takim Dniu razem z młodzieżą z całego świata to czyste marzenie” – powiedział ksiądz-pilot.

Cała akcja ma na celu nie tylko zebranie funduszy, ale także zwrócenie uwagi „zadowolonych z siebie” Australijczyków, „którym niczego nie brakuje”, na potrzeby ich sąsiada.

Kapłan twierdzi, że obudzenie tej „świadomości” jest dla niego najważniejsze. Ma on nadzieję, że zainspiruje to innych, by podjąć działania na rzecz biednych i potrzebujących.

Ksiądz będzie wykonywał loty długości ponad 7 tys. km zbudowanym samodzielnie samolotem typu Jabiru J400 o nazwie „Angel Wings” (Skrzydła Anioła).

Piloci z eskadry ks. Fowles’a latają dookoła Australii od 1 maja do 3 czerwca. Nie wszyscy z nich są katolikami. „Robią to dla czegoś, co jest tego warte, i to do nich przemawia” – mówi ich dowódca.

« 1 »