nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 29.04.2008 09:16

Ukazały się listy dzieci do Jana Pawła II

Kilkadziesiąt dziecięcych listów oraz rysunków z archiwów biura procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II w Rzymie znalazło się w książce Franco Bucarellego „Listy dzieci do Karola”.

„Listy dzieci do Karola” zaprezentowane zostały 28 kwietnia w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie.

Franco Bucarelli zebrał w swojej książce wybór listów i rysunków, które dzieci z całego świata przesyłają do Watykanu.

Według niego, mimo że Ojciec Święty nie żyje od kilku lat, codziennie przychodzi kilkadziesiąt takich listów. - To nie są zwykłe listy, ale świadectwa wzajemności wielkiej miłości, jaką papież obdarzał dzieci. One teraz odwzajemniają tę miłość – mówił Bucarelli podczas prezentacji książki w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Autor podkreślił, że przez zebranie tych niezwykłych świadectw – listów i rysunków – chciał pokazać, jak miłość Jana Pawła II do dzieci teraz do niego wraca, jak jest odwzajemniana i „w jak wspaniały sposób dzieci okazują mu swoje uczucia”.

W listach dzieci opowiadają Janowi Pawłowi II o swoich sprawach, dziękują mu i proszą o wsparcie w różnych, często trudnych sytuacjach. Są też szczere wyznania miłości.

Oliver z Włoch napisał: „Drogi Ojcze, gratuluję Ci, że zostaniesz świętym, ale także jesteśmy smutni, bo umarłeś”. A Manon z Francji wyznaje: „Bardzo Cię kocham, tak bardzo jak mojego pieska z pluszu. Mam nadzieję, że tam w górze spotkałeś moją siostrzyczkę”.

Dla Franca Bucarellego najbardziej wzruszający jest list wysłany przez piątkę niepiśmiennych dzieci z małej misji w Afryce. – Dzieci te prawdopodobnie nigdy nie widziały z bliska papieża, ale gdy umarł, chciały wyrazić swoją miłość do niego. A ponieważ nie potrafią pisać, po prostu odbiły na kartce ślady swoich dłoni – opowiada autor.

Bucarelii zadeklarował, że wpływy uzyskane ze sprzedaży „Listów” przekaże na rzecz tej właśnie misji w Afryce, aby tamtejsze dzieci mogły się kształcić.

W biurze procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II w Rzymie znajduje się ponad osiem tysięcy listów dzieci, wysłanych z całego świata. Polska edycja „Listów dzieci do Karola” poprzedzona jest listem Jana Pawła II do najmłodszych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione