nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

KAI/k

dodane 29.04.2008 09:11

Rozpoczyna się Wielka Misja w Limie

Procesją z relikwiami św. Turybiusza z Mongrovejo rozpoczęła się w Limie Wielka Misja. Ma ona związek z Wielką Misją Kontynentalną, do jakiej wezwał episkopat Ameryki Łacińskiej na ubiegłorocznej konferencji ogólnej w Aparecidzie.

Celem Wielkiej Misji w stolicy Peru jest „umocnienie tożsamości dzieci Bożych i głoszenie dobrej nowiny o Jezusie we wszystkich domach”.

Misja przebiegać będzie w trzech etapach. Pierwszy obejmować będzie wizyty w domach katolików, aby umocnić ich wiarę i zachęcić do ewangelizowania. Wizyty mają rozpocząć się w sierpniu br. Przeprowadzać je będą świeccy animatorzy, przygotowani w parafiach.

Drugi etap, który rozpocznie się 27 kwietnia 2009 r., obejmie serię spotkań z młodzieżą, światem kultury, służbą zdrowia i robotnikami. Planowany jest m.in. wielki konkurs katechetyczny w szkołach.

Trzeci etap to przyszłoroczne kongresy eucharystyczny i maryjny, przygotowane przez dni eucharystyczne i maryjne w parafiach.

W akcji Wielka Misja, chodzi o lepsze poznanie doktryny chrześcijańskiej: tego, kim jest Jezus, czym są Kościół, sakramenty, modlitwa, w Kogo i dlaczego wierzymy, czym jest życie wieczne, grzech, łaska itd.

Wielka Misja będzie też zachęcać do wolontariatu – zaangażowania się katolików w pomoc bliźnim, ofiarując im czas, pieniądze i serce.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10