nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 29.04.2008 08:44

1336 km rowerami z Melbourne do Sydney

XV Wileńska Pielgrzymka Rowerowa po 45. kilometrze przejechanym ulicami Sydney dotarła 25 kwietnia do katolickiej katedry Matki Bożej, kończąc trasę rozpoczętą w Melbourne.

Młodzież harcerska i studencka wraz z ks. harcmistrzem Dariuszem Stańczykiem, czas modlitwy i trudu kolarskiego wyczynu w Alpach Australijskich dedykowała Benedyktowi XVI i młodzieży wszystkich kontynentów przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży – Sydney 2008.

Modlitwa i piosenki u celu pielgrzymki nie milkły długo. Wołano: „Ojcze Święty, kochamy cię i czekamy w Sydney!”. (...)

Australia przez tych dziesięć dni stała się jakby domem rodzinnym dla młodzieży polskiej z Wileńszczyzny.

Od sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Melbourne trasa wiodła wzdłuż Pacyfiku, przez Górę Kościuszki, Góry Śnieżne oraz liczne parki z widokiem na Alpy Australijskie i pływające jachty.

Rowery słabej jakości cudem przejechały trudną trasę, na której zazwyczaj nie spotyka się rowerzystów. Wszędzie z nadzwyczajną życzliwością przyjmowano i pozdrawiano pielgrzymów.

Etapy długości od 92 do 187 km dziennie wzbudzały podziw u Australijczyków, a młodzież podkreślała: „prowadzi nas i wspiera, nasz orędownik z nieba Jan Paweł II”.

Koszulki z logo ŚDM w Sydney i kangurkiem wyróżniały młodzież, co prowokowało przechodniów do pytań: „Kim jesteście? Dlaczego takie poświęcenie?”

Polscy rowerzyści spotkali się z młodzieżą Australii, która systematycznie gromadzi się na duchowych przygotowaniach do ŚDM.

Rektor Polskiej Misji Katolickiej ks. Wiesław Słowik SJ, australijska Polonia, konsulat RP w Sydney i lokalne media z entuzjazmem podejmowali zwiastunów przyjazdu Benedykta XVI do Australii.

Przed powrotem do Wilna pielgrzymi będą 3 maja nieść krzyż ŚDM ulicami Melbourne.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione