nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

missio.org.pl/k

dodane 25.04.2008 11:10

Licealiści specami od Afryki

Czy Gwinea Bissau była kolonią Francji? Do jakiego państwa po I wojnie światowej należał Kamerun Wschodni? To jedne z wielu pytań sprawdzających wiedzę licealistów w Olimpiadzie Misyjnej Znajomości Afryki.

Sekcja Misjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zorganizowała olimpiadę już po raz szósty.

Tegoroczny zwycięzca, Janek Dąbrowski, uczeń III klasy Liceum im. St. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim w nagrodę pojedzie na pielgrzymkę do Rzymu.

Finał olimpiady odbył się 16 kwietnia na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Studenci misjologii już od kilku lat angażują się w jej przygotowanie pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Jarosława Różańskiego OMI.

Podczas uroczystości finałowych 50 finalistów z całego kraju zmierzyło się z niełatwym testem na temat znajomości geografii i historii Afryki oraz misji na tym kontynencie.

Atmosferę iście afrykańską zapewnił koncert zespołu New Day oraz radosny występ "małych artystów" z Przedszkola Artystyczno-Teatralnego "Dorotka" z Olsztyna.

Dzieci przedstawiły program pt. "Muzyczna podróż do Kamerunu", gdzie w strojach afrykańskich i w rytmie bębnów tańczyły i śpiewały piosenki o tym, że ich marzeniem jest wyjazd do Afryki.(...)

Oprócz pielgrzymki do Rzymu, ufundowanej dla zwycięzcy przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, laureaci (16 osób) otrzymali również prenumeraty czasopism misyjnych, nagrody rzeczowe, m.in. wydawnictwa albumowe od przedstawicieli ambasad krajów afrykańskich i innych sponsorów.

Najlepsza trójka miała okazję wystąpić również w telewizyjnym programie "Kawa czy herbata". Laureatom przysługuje też zwolnienie w całości lub w części z egzaminów wstępnych do niektórych szkół wyższych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione