nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Radio Watykańskie/k

dodane 25.04.2008 09:26

Wystawiono ciało św. Ojca Pio

„Relikwie Ojca Pio przywołują na pamięć całe dobro, jakiego dokonał pośród nas” – powiedział kard. José Saraiva Martins podczas uroczystej Eucharystii, która zainicjowała oficjalne wystawienie doczesnych szczątków Ojca Pio.

W liturgii sprawowanej na placu przed nową bazyliką w San Giovanni Rotondo wzięło udział 15 tys. czcicieli świętego stygmatyka z całego świata.

Kard. Saraiva Martins przypomniał, że do grobu Ojca Pio co roku ściągają miliony wiernych spragnionych prawdy, pocieszenia i nawrócenia.

„Teraz, wraz z wystawieniem jego doczesnych szczątków – dodał kardynał - rozpoczyna się czas szczególnie intensywnego pielgrzymowania. Dla wszystkich będzie to głębokie wewnętrzne przeżycie.”

Ciało Ojca Pio umieszczono je w kryształowej urnie na piedestale. Całość zwieńczona jest baldachimem. Twarz świętego stygmatyka została pokryta woskową maską.

Do tej pory chęć modlitwy przy doczesnych szczątkach Ojca Pio wyraziło milion osób, rezerwując konkretny termin pielgrzymki.

W ciągu godziny do krypty będzie wpuszczanych ok. 600 osób. Ciało będzie wystawione do końca roku, z możliwością wydłużenia terminu o kilka miesięcy.

Odkąd poinformowano, że ciało ojca Pio zostanie wystawione w krypcie w San Giovanni Rotondo do sanktuarium dzwonią ludzie z całego świata z prośbą o informacje.

Ordynariusz San Giovanni Rotondo, abp Domenico D'Ambrosio, podkreślił, że dla niego najpierw ekshumacja, a następnie wystawienie ciała Ojca Pio, jest wyjątkowym doświadczeniem osobistym. „Z pewnym lękiem i drżeniem serca patrzyłem na wielką świętość Ojca Pio i na mój brak świętości. Z drugiej strony zrozumiałem, że jest to ciągłe wezwanie do życia Ewangelią i świadczenia o tej cząstce świętości którą Bóg złożył w każdym z nas” – wyznał abp D'Ambrosio.

« 1 »