nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

dziennik.pl/k

dodane 23.04.2008 12:38

Czy pytania egzaminacyjne wyciekły do internetu?

Czy pytania egzaminacyjne wyciekły do internetu?
Czy niektórzy znali je wcześniej?

Na forum internetowym w poniedziałkowy wieczór pojawiły się tematy pytań z części humanistycznej wtorkowego egzaminu na koniec gimnazjum.

Na forum portalu o2.pl w wątku "Egzamin gimnazjalny - przeciek?" o godzinie 20.45 jeden z użytkowników napisał: "Dzisiaj udało mi się zobaczyć kawałek testu. No będą to czasy XII wieku i teksty Galla Anonima". Nieco ponad godzinę później inny dodał: "Na teście mają być czasy Krzywoustego, Galla Anonima oraz obraz Szermanowskiego".

We wtorek o godzinie 9 rano gimnazjaliści zasiedli do egzaminu. Wśród zadań znalazła się analiza tekstu źródłowego Galla Anonima i odpowiedź na osiem pytań do niego. W tym dotyczące Bolesława Krzywoustego. Nie było mowy o kimś o nazwisku Szermanowski, ale za to trzeba było zinterpretować obraz Józefa Szermentowskiego pt. "Stary żołnierz i dziecko w parku".

"Zabezpieczenia sprawiają, że jestem całkowicie przekonany o tym, że żaden test nie mógł trafić w niepowołane ręce" - uważa szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Legutko. A co z informacjami na forach? "To zwykłe strzały, które akurat się sprawdziły".

Ci, którzy czytali ten wątek na forum, z pewnością także wczoraj zasiedli przed komputerem, by poszukać przecieków z matematyki.

Wielu mogło dać się nabrać oszustom, którzy obiecywali "pewne zadania". Najpierw jednak kazali wysłać SMS na specjalny numer, by dostać hasło dostępu. W ten sposób naciągali naiwnych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione