nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 14.04.2008 09:11

Szóste dziecko w krakowskim Oknie Życia

O godzinie 3.15 w nocy w „Oknie życia” w Krakowie pozostawiono kolejnego noworodka – chłopczyka. Chłopczyk jest już szóstym dzieckiem znaleziony w "Oknie życia". Przed nim w oknie znalazły się dwie dziewczynki i trzech chłopców.

„Okno życia”, to miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo. Znajduje się ono w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 39. Jest oznaczone papieskim herbem Jana Pawła II, logo Caritas i napisem „Okno życia”.

"Okno" jest wspólną inicjatywą Wydziału Rodziny Kurii Metropolitalnej oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej, podjętą przed pierwszą rocznicą śmierci Ojca Świętego – niestrudzonego obrońcy życia.

Nie wszystkie matki wiedzą, że po urodzeniu dziecka w szpitalu mogą je tam zostawić niw łamiąc prawa. Po zostawieniu dziecka matka ma sześć tygodni na podjęcie ostatecznej decyzji. Jeśli się nie zdecyduje na wychowywanie dziecka, trafia ono do adopcji.

„Okno życia” powstało, aby zwrócić uwagę na problem dzieci porzucanych na ulicy lub na śmietnikach.

Siostry zakonne mieszkające w domu przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie proszą o rozpowszechnianie wiadomości, że matki, które ukrywają ciążę, nie mogą wychowywać swoich dzieci i nie chcą rodzić w szpitalu, mogą zostawić dziecko w bezpiecznym miejscu – u nich.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione