nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 10.04.2008 10:09

Papieska deskorolka

Około 70 młodych artystów bierze udział w konkursie na najbardziej pomysłową ozdobę „Papieskiej Deskorolki”. Deskorolka, która zwycięży w tej niecodziennej rywalizacji, ogłoszonej przez archidiecezję nowojorską, zostanie ofiarowana Papieżowi podczas jego spotkania z młodzieżą w Seminarium Św. Józefa w Yonkers, jako prezent młodzieży amerykańskiej dla Benedykta XVI.

„Ogłoszony przez nas konkurs był pretekstem, aby młodzi dowiedzieli się, kim naprawdę jest Papież” – powiedział ks. Peter Pomposello, jeden z organizatorów. Głównym wymogiem było to, aby wzór zdobiący deskorolkę zawierał hasło przewodnie papieskiej pielgrzymki.

„Młodzi zaczęli pytać o to, co oznaczają symbole umieszczone na fladze papieskiej, albo co to znaczy, że Jezus jest nadzieją” – mówią organizatorzy. Jedna z dziewczynek uczestniczących w tym niecodziennym konkursie umieściła napis „Jezus, nasza nadzieja” w języku łacińskim, gdyż, jak twierdzi, był to język Kościoła, gdy Papież był młody.

„Wasz udział w konkursie jest dowodem, że kochacie Jezusa, Jego Kościół i, że żyje w Was pragnienie dawania świadectwa” – napisał ks. Pomposello w liście skierowanym do uczestników konkursu. Nagrodę dla zwycięzcy stanowią trzy bilety wstępu na spotkanie z papieżem.

Trzy deskorolki-finalistki można obejrzeć w witrynie internetowej archidiecezji nowojorskiej. Tam także swój głos na wybrany wzór może oddać każdy, kto zrobi to przed północą 12 kwietnia.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione