nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 09.04.2008 09:02

Nowy katechizm dla dzieci w Hiszpanii

„Jezus jest Panem” to tytuł nowego katechizmu dla hiszpańskich dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat, które przygotowują się do pierwszej Komunii.

Katechizm skierowany jest do najmłodszych w Kościele – piszą biskupi hiszpańscy do dzieci w specjalnym liście. Bardziej niż książką nowy katechizm jest „skarbem, ponieważ zawiera Dobrą Nowinę, jakiej nas naucza Kościół: Bóg dał nam swoją miłość za pośrednictwem swojego Jedynego Syna, Jezusa Chrystusa, narodzonego z Maryi Dziewicy. My, biskupi, przekazujemy wam ten katechizm. Chowajcie w sercu jego naukę. Czytajcie go uważnie w rodzinie i z katechetami”.

Nowy katechizm składa się z 44 tematów podzielonych na 10 bloków, które obejmują całe Wyznanie wiary. W pierwszym bloku znajduje się ogólna prezentacja Kościoła i chrześcijan.

W drugim i trzecim mowa jest o Bogu Ojcu i porusza się takie tematy, jak stworzenie, zbawcza miłość Boga i historia zbawienia.

Kolejne dwa bloki poświęcone są osobie Jezusa Chrystusa od narodzenia aż do zmartwychwstania.

Ostatnie cztery bloki skupiają się na Duchu Świętym i Kościele, moralności katolickiej i rzeczach ostatecznych. Do każdego z tematów dostosowano m.in. rysunki, modlitwy lub wskazówki życiowe.

„Litera jest ważna, ale my mówimy w naszej wierze, że Słowo Boże stało się ciałem, a nie książką. Stało się ciałem, stąd powołaniem katechizmu jest stawanie się ciałem w życiu dzieci” – powiedział bp Javier Salinas.

Biskupi zachęcają rodziny do wspólnego czytania katechizmu, zaś katechetów do pełnego przekazywania prawd wiary.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione