nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 07.04.2008 08:55

Bóg towarzyszy nam nawet w sytuacjach beznadziejnych - przypomina papież

Bóg towarzyszy ludziom, w ich niepowodzeniach, budząc w sercach wiarę, ożywiając nadzieję i krzepiąc chlebem życia wiecznego - przypomniał papież w nawiązaniu do ewangelii o uczniach z Emaus, podczas niedzielnego spotkania z pielgrzymami.

Wskazał, że nawet jeśli doświadczamy poczucia opuszczenia ze strony Boga, to ta "nasza droga do Emaus" może stać się procesem oczyszczenia i dojrzewania naszej wiary.

"I dziś możemy nawiązać rozmowę z Jezusem, słuchając Jego słowa. On i dziś łamie dla nas chleb i daje nam siebie samego za pokarm. W ten sposób spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym, możliwe i dzisiaj, owocuje wiarą głębszą i prawdziwszą, można powiedzieć zahartowaną ogniem paschalnego wydarzenia; wiarą silną, gdyż krzepią ją nie ludzkie wyobrażenia, ale Słowo Boże i Jego rzeczywista obecność w Eucharystii”.

Zwracając się do Polaków, Benedykt XVI powiedział:
„Życzę, aby czas refleksji i modlitwy zaowocował głęboką wiarą i ufnością, abyście mogli być prawdziwymi świadkami miłosierdzia we współczesnym świecie. Nieście nadzieję wszystkim, którzy jej potrzebują. Niech Bóg wam błogosławi”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione