nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 04.04.2008 10:26

Niemiecka młodzież pragnie chrześcijaństwa ale odrzuca Kościół

Młodzież w Niemczech pragnie duchowości chrześcijańskiej, ale odrzuca sporą część nauczania Kościoła. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego we wszystkich niemieckich diecezjach na zlecenie organizacji „Misereor” i Związku Katolickiej Młodzieży Niemieckiej (ZKMN).

Mimo Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii i euforii, jaką wywołuje osoba papieża Benedykta XVI, większość niemieckiej młodzieży twierdzi, że nie potrzebuje Kościoła katolickiego. Ankietę przeprowadzono wśród katolików.

Przewodniczący Związku Katolickiej Młodzieży Niemieckiej Dirk Tänzler powiedział, że wyniki są wielkim wyzwaniem. Należy „jeszcze bardziej zwrócić uwagę na to, czym i gdzie żyje dzisiejsza młodzież i wyjść jej naprzeciw”.

W tym celu, zdaniem Tänzlera, duszpasterze powinni wykorzystać jeszcze bardziej internet, nie zapominając przy tym o bezpośrednich kontaktach z młodymi.

Przedstawiciele organizacji „Misereor” i Związku Katolickiej Młodzieży Niemieckiej podkreślili, że niemiecka młodzież w tęskni za życiem sensownym, pragnie trwałych fundamentów i duchowości.

Badania pokazały jednocześnie, że pomimo wyboru Benedykta XVI na papieża nie ma odrodzenia wiary katolickiej w Niemczech.

« 1 »