nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 03.04.2008 10:10

Polska uczciła Jana Pawła II

W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II w Polsce niemal w każdym zakątku odbyły się uroczyste Msze św., nocne czuwania, ogniska, koncerty i spektakle, a także... biegi długodystansowe.

Od samego rana tysiące ludzi w całym kraju zapalało znicze i składało kwiaty przy pomnikach Jana Pawła II. Tak było m.in. w Radomiu czy Tarnowie.

„Przyszliśmy, żeby zapalić znicze dla Papieża, chcemy o nim pamiętać nawet jak jest w niebie” – mówiły dzieci.

„Wstąpiłam po drodze, bo idę do pracy. Jan Paweł II zostawił wszystkim Polakom wyjątkowe świadectwo, trzeba jego misję wprowadzać teraz w życie” – stwierdziła modląca się kobieta.

Częścią obchodów były m.in. okolicznościowe koncerty. W filharmonii rzeszowskiej młodzież połączyła obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II i Narodowego Dnia Życia.(...)

W Radomiu posadzono pierwsze drzewa, które na tamtejszym największym osiedlu mieszkaniowym „Ustronie” utworzą Park imienia Jana Pawła II. W Muzeum Miejskim w Wadowicach otwarto nowoczesną wystawę interaktywną „Wadowice Karola Wojtyły”. Ekspozycja za pomocą najnowocześniejszych środków multimedialnych oddaje atmosferę przedwojennego miasta, w którym żył mały Lolek, a później młody Karol.

W różnych częściach Polski zorganizowano również konferencje, sympozja i dyskusje poświęcone nauczaniu Jana Pawła II.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione