nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 02.04.2008 10:12

Jednoręki piłkarz paragwajski daje lekcję wiary

Mogłem pokonać wszelkie przeciwności dzięki wierze w Boga – mówi paragwajski piłkarz Julio González, odkąd cztery miesiące temu po amputacji ręki, spowodowanej wypadkiem samochodowym, powrócił na boisko.

Sportowiec opowiada, że wypadek zmienił jego sposób myślenia, i że dzięki temu przyjmuje teraz wszystko, co daje mu Bóg.

„Bóg pobłogosławił mi piłką nożną, rodziną, zdrowymi dziećmi, pozwolił pojechać do Włoch i grać w najważniejszej lidze Włoch, a przez cały czas nie pytałem Go: dlaczego?” – powiedział González w wywiadzie dla peruwiańskiego dziennika „El Comercio”. „Gdy byłem w szpitalu, powiedziałem sobie: «Czemu mam pytać Boga: dlaczego? Powinienem zaakceptować to, co mi się przydarzyło i przyjąć to najlepiej, jak tylko potrafię»” – wyznaje piłkarz.

Poważnemu wypadkowi samochodowemu 24-letni wówczas Gonzalez uległ w grudniu 2005 r. w drodze na weneckie lotnisko. Miał wtedy wrócić do Asunción, by świętować z rodziną Boże Narodzenie.

Jeszcze rok temu nie był w stanie ruszać tym, co pozostało po amputacji jego lewego ramienia. Przyznaje, że teraz jest „coraz lepiej”. „Mogę sam o siebie zadbać, mogę się ubrać, jeść, prowadzić samochód” – mówi piłkarz który w 2006 r. miał zagrać w narodowej drużynie Paragwaju na Mistrzostwach Świata w Niemczech.

„Wypadek zmienił mój sposób myślenia. Kocham teraz życie bardziej niż kiedykolwiek. Nauczyłem się, że nie warto walczyć o rzeczy materialne, jak to robiłem wcześniej” – opowiada González. Przyznaje, że teraz liczą się dla niego „dzieci, zdrowie, proste i podstawowe rzeczy”.

Sportowiec ze wzruszeniem wspomina mecz, który z drużyną Tacuary rozegrał 18 listopada 2007 r. przeciwko Olimpia Asunción. „Wszyscy klaskali. To było wspaniałe, coś, czego nie widzi się na co dzień. Płakałem, gdy szedłem przez tunel i gdy wyszedłem na boisko. Wciąż brak mi słów, by to opisać” – wspomina paragwajski piłkarz.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione