nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI

dodane 01.04.2008 09:54

Stowarzyszenie Ciemnych Typów wzywa do modlitwy w urodziny bł. Pier Giorgia Frassatiego

W intencji osób, które oddaliły się od wiary, modlić się będą podczas Mszy św. w najbliższą niedzielę katolicy na całym świecie, szczególnie ci zaangażowani w działalność na rzecz ubogich.

Stowarzyszenie Ciemnych Typów Pier Giorgia Frassatiego z Turynu nawołuje również wszystkich przyjaciół błogosławionego do modlitwy "Via Lucis" (Droga Światła) w przeddzień jego urodzin, 5 kwietnia.

Tekst modlitwy i więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.tipiloschi.com oraz www.piergiorgiofrassati.org.

Bł. Pier Giorgio Frassati będzie jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Sydney, zaplanowanych na 15-20 lipca. Trumna z jego ciałem zostanie zawieziona z Turynu do Sydney i wystawiona w tamtejszej katedrze już 26 czerwca. Wierni będą mogli oddawać cześć błogosławionemu przez miesiąc.

Pier Giorgio Frassati urodził się w 1901 r. Jako 24-letni student Politechniki Królewskiej w Turynie zachorował i po kilku dniach - 4 lipca 1925 roku - zmarł. Zaraził się chorobą Heinego-Medina od ubogiego chorego, którym się opiekował. Uroczystości pogrzebowe zgromadziły na ulicach Turynu rzesze ludzi, dla których Frassati był przyjacielem i towarzyszem.

Pier Georgio był członkiem Akcji Katolickiej i III Zakonu św. Dominika. Założył z przyjaciółmi nieformalne Stowarzyszenie Ciemnych Typów, którego celem był apostolat wiary i modlitwy m.in. przez wspólne górskie wycieczki.

Za jego towarzystwem przepadali rówieśnicy. Był też przyjacielem biedaków. Odwiedzał chorych, kwestował na ulicach, rozdawał własne oszczędności, a nawet garderobę.

O tym, jak wiele dobra wyświadczał innym, jego rodzina nie wiedziała. To, co czynił z miłości, chcąc naśladować Chrystusa, zachowywał w tajemnicy. W ostatnich dniach życia czytał medytacje św. Katarzyny Sieneńskiej.

Jan Paweł II ogłosił Pier Giorgia Frassatiego błogosławionym Kościoła katolickiego 20 maja 1990 r. w Rzymie. Jest on patronem studentów.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione