nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Radio Watykańskie/k

dodane 01.04.2008 09:37

Benedykt XVI do salezjanów o przygotowywaniu młodzieży do apostolstwa

Do wprowadzania w życie charyzmatu św. Jana Bosko zachęcił Papież salezjanów. Przypomniał gorąca troskę założyciela salezjanów, św. Jana Bosko, o niesienie duchowej pomocy młodym.

Ta troska winna dziś ożywiać każdego salezjanina. „Nie będzie się on wówczas obawiał wchodzić śmiało w najtrudniejsze dziedziny ewangelizacji młodzieży, zwłaszcza najuboższej materialnie i duchowo.

Cierpliwie i z odwagą proponować będzie młodym całkowite oddanie Bogu w życiu konsekrowanym. Z otwartym sercem zainteresuje się nowymi potrzebami młodzieży i będzie słuchał jej wołania o pomoc, pozostawiając ewentualnie innym ustalone już formy duszpasterstwa.

Salezjanin podejmie wszechstronne wymogi misji, prowadząc życie proste, ubogie i surowe w takich samych warunkach, jak najubożsi. Cieszyć się będzie, dając więcej tym, którzy w życiu mieli mniej. W ten sposób jego apostolski zapał udzielać się też będzie innym.

Salezjanin ma promować apostolstwo. Niech pomaga przede wszystkim młodym, by poznawali i kochali Jezusa, angażowali się w ewangelizację i troszcząc się o dobro rówieśników byli ich apostołami, jak św. Dominik Savio czy pięciu młodych męczenników II wojny światowej z salezjańskiego oratorium w Poznaniu” i – powiedział Benedykt XVI.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione