nasze media MGN 12/2020

KAI/k

dodane 31.03.2008 09:31

Akcja modlitwy za tych, co utracili wiarę

Ks. Wiesław Al. Niewęgłowski ogłosił 30 marca powstanie „Wspólnoty SOS”. Będzie to międzynarodowa grupa modlitwy w intencji osób, które straciły wiarę. Patronem Wspólnoty obrany został brat Albert Chmielowski.

Ks. Niewęgłowski wyjaśnił, że celem Wspólnoty SOS będzie objecie stałą i systematyczną modlitwą osób kiedyś wierzących, ale które później z różnych przyczyn utraciły wiarę.

„Wielu ludzi ochrzczonych, którzy byli u pierwszej Komunii św., przyjęli dar Ducha Św. w sakramencie bierzmowania, zawarli sakrament małżeństwa, odstąpiło od daru wiary. Żyją jakby Bóg nie istniał” – mówił ks. Niewęgłowski. Wyjaśniał, że osoby takie mamy w swoich rodzinach, wśród przyjaciół i znajomych.

„Trzeba je ratować przed złem w życiu i w wieczności” – zaapelował. Wyjaśniał, że każdy może „wyrwać ich ze stanu zagubienia, przyprowadzić do Boga Najlepszego Ojca i uratować przed potępieniem”.

Zadaniem każdego - kto zgłosi się do Wspólnoty SOS - będzie zatem codzienna modlitwa za wybraną przez siebie jedną osobą, która utraciła wiarę.

Natomiast 17 dnia każdego miesiąca, w dniu św. Alberta, Wspólnota SOS spotykać się będzie w warszawskim kościele środowisk twórczych, na wspólnej modlitwie za te osoby.

Siedzibą Wspólnoty SOS będzie kościół twórców, przy Placu Teatralnym w Warszawie. Ks. Niewęgłowski podkreśla, że każdy może się zgłosić do Wspólnoty, niezależnie od tego czy mieszka w kraju czy zagranicą.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione