nasze media MGN 10/2020

KAI

dodane 28.03.2008 10:05

Festyn Miłosierdzia w Łodzi

Festyn Miłosierdzia, zabawa przypominająca o początku drogi św. Faustyny Kowalskiej - odbędzie się 29 marca, w przededniu Niedzieli Miłosierdzia w Łodzi.

"Będzie to zabawa połączona z modlitwą" - zapowiada organizator, proboszcz parafii św. Faustyny, ks. Wiesław Potakowski.

Festyn rozpocznie się w samo południe w parku im. Słowackiego, dawnym Parku Wenecja. "W tym właśnie miejscu, w 1924 r. Helenka Kowalska była na zabawie i przerwała taniec, by wstąpić do zakonu. Opisała to w swoim 'Dzienniczku'" - wyjaśnia ks. Potakowski. "Chcemy przypominać mieszkańcom Łodzi to miejsce, zachęcać i do zabawy i do modlitwy" - dodaje.

Pierwsza część festynu będzie miała charakter zabawowy. Wystąpi franciszkański zespół "Pokój i Dobro", Tadeusz Woźniak z zespołem i Studencka Kapela Ludowa "Kujon z Łodzi". W trakcie koncertów będzie można usłyszeć wybrane fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny.

Dokładnie o godz. 15.00 uczestnicy festynu odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwę prowadzić będą siostry i aktorka, Agnieszka Greinert, która zagra Faustynę. Po modlitwie odegra ona, wspólnie z Piotrem Krukowskim, scenę rozmowy Jezusa z Faustyną. Później, tzw. Drogą Faustyny (w stronę katedry), ruszy procesja modlitewna. Na jej trasie znajdują się cztery stacje, przy których wierni modlić się będą w intencji młodzieży, chorych, władz miasta i w intencji
wszystkich mieszkańców Łodzi. Na czele procesji niesione będą relikwie św. Faustyny.

Procesja dojdzie do łódzkiej katedry, gdzie wierni, pod przewodnictwem abp. Władysława Ziółka, odnowią akt zawierzenia archidiecezji łódzkiej Miłosierdziu Bożemu.

W trakcie Festynu zaplanowany jest prapremierowy pokaz filmu "Przerwany taniec", opowiadającego historię św. Faustyny. Jego autorem jest ksiądz studiujący w łódzkiej "Filmówce". Na zakończenie spotkania do rąk uczestników trafią chleby ze znakiem krzyża.

Festyn Miłosierdzia organizowany jest już po raz trzeci przez parafię św. Faustyny w Łodzi. Patronat honorowy obejmuje nad nim abp Władysław Ziółek i prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki.

Św. Faustyna Kowalska jest od 10 grudnia 2005 r. patronką Łodzi.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione