nasze media MGN 12/2020

Radio Watykanskie/k

dodane 25.03.2008 11:09

Tysiąc kilometrów pieszo

1000 km na piechotę pokonają uczestnicy Pielgrzymki Arki Nowego Przymierza w Kanadzie.

Jest to już ostatni etap przygotowań do czerwcowego Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w Quebeku.(...)

Pielgrzymka potrwa 64 dni i będzie przebiegała przez dziesięć kanadyjskich diecezji oraz pięć narodowych sanktuariów. Pielgrzymi pokonają trasę 1000 km pieszo, a 600 km samochodami.

Arka Nowego Przymierza to symboliczny obiekt w kształcie łodzi i tronu królewskiego – monstrancji – gdzie umieszczany jest Chrystus Eucharystyczny.

Nawiązuje swoją symboliką do Przymierza, które Bóg zawarł z narodem wybranym na Synaju oraz do Nowego i Wiecznego Przymierza przypieczętowanego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Arka przyozdobiona jest ośmioma misternie wykonanymi ikonami przedstawiającymi sceny biblijne nawiązujące do Eucharystii (Ostatnia Wieczerza, Śmierć Jezusa na Krzyżu, Czuwanie Maryi, Zmartwychwstanie, Rozmnożenie Chleba, Wesele w Kanie, Umycie Nóg, Emaus).

Organizatorzy przygotowali specjalny blog, gdzie każdego dnia będą zamieszczali zdjęcia oraz informacje o przebiegu pielgrzymki (www.cei2008.ca).

Katolickie stacje telewizyjne: Salt and Light oraz EWTN zapowiedziały bezpośrednie relacje z trasy pielgrzymkowej oraz z przebiegu Kongresu Eucharystycznego. Diecezja Quebec na tę okazję postanowiła stworzyć swoją telewizję internetową (www.ecdq.tv), która ma przybliżyć wydarzenia kongresowe wiernym na całym świecie.

49. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbędzie się w dniach od 15-22 czerwca 2008.

Wraz z tym wydarzeniem zbiegają się dwie rocznice: 400. rocznica założenia miasta Quebec, które stało się pierwszą osadą francuskich pionierów w Północnej Ameryce oraz 400. rocznica mianowania ks. François de Lavala pierwszym biskupem Nowej Francji, która w owym czasie obejmowała tereny Kanady i USA.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione