nasze media MGN 10/2020

Radio Watykańskie/k

dodane 23.03.2008 09:23

Chrzty dorosłych w USA

Dziesiątki tysięcy dorosłych Amerykanów przyjęło chrzest podczas uroczystości Wigilii Paschalnej w Stanach Zjednoczonych. Kościół amerykański od lat pozostaje wierny starożytnemu zwyczajowi przyjmowania katechumenów do Kościoła w Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Oprócz sakramentu chrztu wielu z nich przyjmie także komunię i bierzmowanie.

W grupie katechumenów można znaleźć wiele osób, których historie życia są niebywale wzruszające. Jest wśród nich długoletni ateista, który drogę do Kościoła katolickiego odkrył poprzez inne wyznania chrześcijańskie, jak również mężczyzna, który podczas swej choroby w szpitalu doświadczył wiele dobra i zrozumienia od tamtejszego kapelana.

Katechumeni, którzy przyjmują chrzest w Kościele amerykańskim, przygotowują się do tego wydarzenia poprzez uczestnictwo w sześciomiesięcznym programie duszpasterskim o nazwie: Ryt Inicjacji Chrześcijańskiej Dorosłych. Każdego roku znaczna część katechumenów przyjmowana jest do Kościoła katolickiego wraz z całymi rodzinami.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione