nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 20.03.2008 10:07

Brazylijskie gwiazdy występują w misteriach Męki Pańskiej

Przed świętami Wielkiej Nocy w całej Brazylii odbędą się przedstawienia Męki Pańskiej. Jednym z największych jest misterium w mieście Nova Jerusalem w stanie Pernambuco, wystawiane tam od ponad czterdziestu lat. Bierze w nim udział około 500 aktorów.

Większość z nich to mieszkańcy Nova Jresualem, którzy od lat wcielają się w te same postacie. Nie brak jednak również zawodowych aktorów, a często brazylijskich gwiazd. W tym roku rolę Jezusa gra aktor Thiago Lacerda, a Miss Brazylii Natalia Guimaraes wcieli się w Marię Magdalenę.

Całe miasto żyje przygotowaniami do misterium Męki Pańskiej. W różnych jego częściach wybudowano specjalne budynki imitujące miejsca z Jerozolimy, w których rozgrywane będą poszczególne sceny przedstawienia.

Widzowie będą podążali za aktorami przechodząc od miejsca do miejsca. Cały spektakl podzielony jest na dziewięć scen. W każdej z nich aktorzy używają innych strojów przygotowywanych w ciągu całego roku przez mieszkańców Nova Jerusalem.(...)

W ubiegłym roku Misterium Męki Pańskiej w Nova Jerusalem obejrzało ponad 70 tys. osób. Reżyser ma do dyspozycji 42 zawodowych aktorów i ponad 400 statystów.

Misterium w Nova Jerusalem zakończy się sceną Wniebowstąpienia Jezusa, która w tym roku jest wzbogacona o nowe efekty specjalne.

Na spektakl ten przyjeżdżają widzowie z całej Brazylii, a także innych krajów świata – w tym z Portugalii. Jedynie około połowa widzów pochodzi ze stanu Pernambuco.(...)

Thiago Lacerda, który grał rolę Jezusa w 2004 r. jest szczęśliwy, że po raz kolejny został wybrany do tej roli. „Nova Jerusalem jest miejscem unikalnym. Mury miasta i ogrom miejsca zmuszają do refleksji nad historią miłości i mądrości” – wyznał aktor.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione