nasze media MGN 10/2020

KAI/k

dodane 19.03.2008 12:24

Książka o nieznanych wyprawach Jana Pawła II

"Papież i jego generał. Nieznane ucieczki Jana Pawła II" - to książka autorstwa Enrico Marinellego, prefekta włoskiej policji, jaka ukazała się na polskim rynku.

Marinelli zdecydował się ujawnić kulisy niezwykłych eskapad z udziałem Papieża, których był współorganizatorem.

W swoich wspomnieniach Marinelli opisuje nieznane dotąd wydarzenia, jakich był świadkiem

Wspomina m.in. papieskie wyjazdy na wypoczynek. Ujawnia, że "nawet podczas okresów letnich spędzonych w górach Jan Paweł II nie zmieniał swoich nawyków zaczynając dzień o najwcześniejszych godzinach porannych. A podczas długich i często męczących wędrówek nie przestawał się modlić, trzymając w ręku mocno ściśnięty różaniec".

Szef papieskiej ochrony odsłania także kulisy prywatnych wypadów Jana Pawła II poza Watykan. Te krótkie wyjazdy miały zwykle miejsce we wtorek, był to bowiem jedyny dzień, kiedy Papież nie miał żadnych oficjalnych spotkań.

W czasie tych krótkich wycieczek Ojcu Świętemu zawsze towarzyszył jego sekretarz ks. Stanisław Dziwisz, osobisty kamerdyner (...) oraz inne najbardziej zaufane osoby z najbliższego otoczenia - opowiada Marinelli.

Enrico Marinelli ma obecnie 76 lat. Pracę we włoskiej policji państwowej rozpoczął przed ponad 50 laty (w 1956 r.) w Piemoncie, w 1966 r. został wysłany do Rzymu, gdzie w policji przepracował prawie 20 lat.

Następnie w latach 1985-1999 był dyrektorem Głównego Inspektoratu Bezpieczeństwa Publicznego przy Watykanie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione