nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Radio Watykanskie/k

dodane 14.03.2008 11:32

Polska wersja hymnu ŚDM w Sydney

Hymn XXIII Światowych Dni Młodzieży doczekał się polskiej wersji. Na kilka dni przed obchodami Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, które odbędą się w Niedzielę Palmową 16 marca, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży STUDNIA z Płońska zaprezentowało polską wersję utworu.

XXIII Światowe Dni Młodzieży w Sydney odbędą się w lipcu tego roku. W tym samym czasie w Płońsku planowane jest spotkanie „Sydney Mazowsza”, adresowane do wszystkich, którzy chcą razem z młodymi całego świata zgromadzonymi w Australii uczestniczyć w tych wydarzeniach.

Światowe Dni Młodzieży, powstałe z inicjatywy Papieża Jana Pawła II, obchodzone są w kościele od ponad dwudziestu lat. Każdego roku, w Niedzielę Palmową, młodzi przeżywają je w diecezjach, dodatkowo, co dwa-trzy lata organizowane jest spotkanie międzynarodowe.

Do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Australii przygotowuje się ponad dwa tysiące Polaków. Na ostatnim międzynarodowym spotkaniu w Kolonii polskich pielgrzymów było dziesięć razy tyle. Więcej informacji o Światowych Dniach Młodzieży można znaleźć na stronie www.sydney2008.pl zaś o hymnie i spotkaniu „Sydney Mazowsza” na www.ddmstudnia.pl.

Hymn można pobrać ze strony Krajowego Biura ŚDM pod adresem
http://www.sdm.org.pl/download/sdm/hymn/hymn_2008pl.mp3

« 1 »