nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

Radio Watykanskie/k

dodane 14.03.2008 11:26

Benedykt XVI o roli spowiedzi w kształtowaniu powołania

W spowiedzi doświadczamy prawdziwej radości będącej darem Ducha Świętego, płynącej z Bożego miłosierdzia - wskazał na to Papież podczas nabożeństwa pokutnego dla młodych rzymian, sprawowanego 13 marca wieczorem w bazylice watykańskiej.

Nabożeństwo stanowiło przygotowanie do diecezjalnych obchodów XXIII Światowego Dnia Młodzieży. Przypadają one w Niedzielę Palmową.

Nabożeństwo zostało połączone ze spowiedzią indywidualną, a wśród spowiedników znalazł się – już po raz drugi – sam Benedykt XVI.

Podobna liturgia w bazylice watykańskiej w miała miejsce przed Wielkim Tygodniem w ubiegłym roku.

Papież przypomniał, (...) że by umożliwić to spotkanie z Bogiem, otwieramy przed Nim serca wyznając grzechy. Dzięki działaniu Ducha Świętego i przez posługę Kościoła otrzymujemy przebaczenie.

Przypominając, że jesteśmy „świątynią Ducha”, Benedykt XVI zachęcił do posłuszeństwa Jego wskazaniom, by wnosić wkład w budowanie Kościoła i rozpoznać, jakie powołanie Bóg nam wyznaczył. (...) „Aby rozpoznać swoje powołanie – powiedział Ojciec Święty – korzystajcie z pomocy sakramentu spowiedzi i kierownictwa duchowego”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione