nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 13.03.2008 09:57

Benedykt XVI modli się za zdrowie Chiary Lubich

Benedykt XVI modli się za zdrowie Chiary Lubich. W związku z poważnymi trudnościami w oddychaniu 88-letnia założycielka Ruchu Focolari przebywa od lutego w klinice „Agistino Gemelli”.

Papież zapewnia, że modli się o to, „aby Bóg dał jej ulgę na ciele, pociechę ducha i okazał znaki swej dobroci, aby zaznała odkupieńczej wartości cierpienia przeżywanego w głębokiej jedności z Nim”.

Chiarę Lubich odwiedził też przebywający niedawno w Rzymie patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I. „Chciałem tu przyjść, aby przekazać moje osobiste pozdrowienie i Patriarchatu Ekumenicznego drogiej Chiarze Lubich, która tak wiele dała i daje swoim życiem całemu Kościołowi. Udzieliłem jej też z wdzięcznością błogosławieństwa. Jestem szczęśliwy, że się z nią spotkałem”, powiedział po patriarcha.

Odwiedzili ją tam także arcybiskup Pragi, kardynał Miloslav Vlk i założyciel rzymskiej Wspólnoty św. Idziego, profesor Andrea Riccardi.

Lekarze poinformowali, że założycielka Ruchu Focolari musi korzystać z respiratora, a stan jej nie poprawia się.

Z całego świata nadchodzą do siedziby ruchu wiadomości o modlitwach w jej intencji, nie tylko katolików, ale również Żydów, muzułmanów i hinduistów.

Chiara Lubich urodziła się w 1920 roku w Trydencie. Widząc konieczność jedności pomiędzy ludźmi w 1943 roku zapoczątkowała nowy sposób wcielania w życie Ewangelii. Z tego doświadczenia powstał Ruch Focolari, który w 1964 r. - pod nazwą Dzieło Maryi - otrzymał aprobatę Stolicy Apostolskiej.

Obecnie ponad 2 mln osób ze 180 narodów całego świata zaangażowanych jest w ramach tego Dzieła w urzeczywistnianie zjednoczonego świata. Większość z nich to katolicy, ale są wśród nich także chrześcijanie z pozostałych Kościołów, wyznawcy innych religii i ludzie o przekonaniach niereligijnych pociągnięci ideałem jedności.

Chiara Lubich jest laureatką wielu prestiżowych nagród oraz autorką licznych publikacji o charakterze duchowym, tłumaczonych na ponad 30 języków.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione