nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 12.03.2008 10:06

Trwają przygotowania do „Sydney w Warszawie”

Od kilku do kilkunastu tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy „Sydney w Warszawie”. Spotkanie trwać będzie od 18 do 20 lipca w duchu Światowych Dni Młodzieży i w łączności satelitarnej z Benedyktem XVI, który przebywać będzie w tym czasie na XXIII ŚDM w Sydney.

Spotkanie składać się będzie zasadniczo z trzech części – rekolekcji poprzedzających właściwe Dni Młodzieży, ewangelizacji oraz czuwania z Benedyktem XVI.

Głównymi organizatorami spotkania są wspólnoty Emmanuel i Chemin Neuf, działające na zaproszenie metropolity warszawskiego abp. Kazimierza Nycza.(...)

W tygodniu poprzedzającym spotkanie młodzieży odbędą się kilkudniowe rekolekcje dla młodych, którzy pragną najaktywniej przeżyć warszawskie ŚDM, a także włączyć się w ewangelizację. W Niepokalanowie rekolekcje dla ok. 2 tys. osób prowadzić będzie Wspólnota Emmanuel, a w Wolborzu, dla kilkuset młodych – Chemin Neuf. W Niepokalanowie zorganizowana zostanie również osobna grupa dla gimnazjalistów.

W piątek, 18 lipca w całej Warszawie odbędzie się ewangelizacja. Oprócz uczestników przygotowania włączą się w nią jeszcze inni młodzi, m.in. z Odnowy w Duchu Świętym i Neokatechumenatu. (...)

Ewangelizatorzy rozlokowani będą w różnych dzielnicach miasta. Będą zapraszali na adorację Najświętszego Sakramentu w pobliskich kościołach, gdzie będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty. Wręczać też będą ulotki zapraszające na spotkanie w łączności z młodymi zgromadzonymi wraz z Benedyktem XVI w Australii.

Spotkanie to rozpocznie się już w sobotę 19 lipca przed południem na skwerze Cubryny na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, nad tunelem, który ciągnie się wzdłuż Wisły.

Wstęp na spotkanie jest wolny – przyjść może każdy.

Wszystko rozpocznie się o godz. 10 bezpośrednią transmisją z Sydney, gdzie w tym czasie odbywać się będzie nocne czuwanie z Benedyktem XVI.

Po ok. dwugodzinnej transmisji przewidziane są konferencje, grupy dzielenia, rozmaite warsztaty, występy, gry i zabawy a także czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Przewidziane są również posiłki.

O godz. 19 rozpocznie się wieczorne czuwanie z koncertami pieśni uwielbienia i świadectwami. O północy przewidziana jest transmisja Mszy św. z Sydney, której przewodniczyć będzie Benedykt XVI. W Australii będzie wówczas godzina 10 rano. Po Eucharystii wszyscy zebrani zaproszeni są na przekąskę wojskową, a aż do rana trwać będą występy rozmaitych zespołów muzycznych.

Prawdopodobnie jeszcze w kwietniu ruszy akcja informacyjna związana ze spotkaniem. Przewidziane są m.in. bilboardy i specjalny list abp. Nycza do młodych archidiecezji.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione