nasze media MGN 10/2020

KAI/k

dodane 12.03.2008 10:04

Wielkanocna akcja przygotowująca do Światowych Dni Młodzieży

Parafie katolickie w Sydney rozpoczną w Palmową Niedzielę kolejny etap akcji, mającej na celu szerszą popularyzację idei Światowych Dni Młodzieży.

W szczególności chodzi o to, by wierni zaangażowali się w dwa przedsięwzięcia towarzyszące zbliżającemu się wydarzeniu - program "HomeStay", w ramach, którego około 20 tys. mieszkańców Sydney i okolic udzieli gościny pielgrzymom z całego świata, oraz program "Volunteering", który rekrutuje ponad 8 tysięcy wolontariuszy potrzebnych do pomocy przy organizacji ŚDM.

Danny Casey, dyrektor Komitetu Organizacyjnego ŚDM, zapewnia, że lipcowe wydarzania w Sydney będą niepowtarzalne i wielu mieszkańców metropolii będzie chciało w nich wziąć czynny udział, także poprzez wolontariat.

We wszystkie kościołach w archidiecezji Sydney w Niedzielę Palmową i Niedzielę Zmartwychwstania organizatorzy przypomną, że można jeszcze rejestrować się jako wolontariusze lub rodziny goszczące pielgrzymów.

Przed świątyniami pojawią się specjalne biuletyny informacyjne, a księża w czasie nabożeństw wielkanocnych, gromadzących zazwyczaj więcej wiernych niż normalnie, czytać będą ogłoszenia, zachęcające do czynnego włączania się w organizację ŚDM.

Osoby, które zgłoszą akces do programu "HomeStay" przed końcem marca w zamian będą miały zagwarantowane miejscówki na terenie hipodromu Randwick, gdzie 20 lipca Benedykt XVI przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św.

XXIII Światowe Dni Młodzieży w Sydney pod hasłem "Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami" trwać będą od 15 do 20 lipca b.r.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione