nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

Radio Watykanskie/k

dodane 11.03.2008 10:51

Benedykt XVI w konfesjonale

Benedykt XVI będzie spowiadał włoską młodzież. W najbliższy czwartek Papież poprowadzi w Bazylice św. Piotra nabożeństwo pokutne. Zwieńczeniem liturgii będzie indywidualna spowiedź.

Do licznego udziału w nabożeństwie Papież zaprosił osobiście młodzież Rzymu na zakończenie południowego spotkania na Anioł Pański. Nabożeństwo to nazwał spotkaniem z Bożym Miłosierdziem. Wskazał, że będzie ono ważnym etapem na drodze przygotowań do Dnia Młodzieży, najpierw tego obchodzonego w diecezjach w Niedzielę Palmową, a następnie do światowego spotkania w Sydney.

Mistrz ceremonii papieskich ks. Guido Marini podkreślił, że sprawowana przez Papieża liturgia pokutna stanowi zachętę dla wszystkich wiernych, aby okres bezpośrednio poprzedzający Wielkanoc, a kończący pokutną drogę Wielkiego Postu, wykorzystali do oczyszczenia się z grzechów w sakramencie pojednania, by z czystym sercem uczestniczyć w liturgii Wielkanocnej.

Jan Paweł II zasiadał w konfesjonale Bazyliki św. Piotra w Wielki Piątek i spowiadał wiernych. Benedykt XVI jak dotąd nie podjął tego zwyczaju. Spowiadał za to młodzież 29 marca 2007 r. podczas liturgii pokutnej stanowiącej przygotowanie do Światowego Dnia Młodzieży. Do dyspozycji młodzieży w Bazylice św. Piotra było wówczas kilkuset spowiedników. Jednym z nich był sam Ojciec Święty.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione