nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 10.03.2008 10:05

Maturzyści diecezji sandomierskiej modlili się na Jasnej Górze

Ok. 2800 maturzystów wraz z opiekunami z diecezji sandomierskiej przybyło 8 marca do jasnogórskiego sanktuarium. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana w bazylice przez ponad 30 kapłanów pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dzięgi.

W pielgrzymce maturzystów, która odbywa się od 1992 roku, uczestniczyli uczniowie szkół z Janowa Lubelskiego, Połańca i Ostrowa Świętokrzyskiego. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa "Przypatrzcie się powołaniu waszemu".

W homilii bp Dzięga zwracał maturzystom uwagę, że przed nimi "nie tylko matura, ale jedne z najważniejszych życiowych decyzji". "Już dzisiaj rozmódlcie się przed Maryją, mówcie Jej o waszych rozterkach i z Nią konsultujcie dalszą drogę waszego życia".

"Jesteście potrzebni Polsce, Europie i światu. Jesteście potrzebni sandomierskim miastom i wioskom, wykształceni i mądrzy. Ale przede wszystkim jesteście potrzebni jako ludzie wiary, jako ludzie Kościoła, niech więc i to spotkanie w tym sanktuarium, u stóp Maryi będzie dla was umocnieniem wiary" - tłumaczył ordynariusz sandomierski.(...)

Przed obrazem Matki Bożej maturzyści powierzyli swoją najbliższą i dalszą przyszłość, prosili o potrzebne łaski i błogosławieństwo w egzaminach i wyborach drogi życia oraz dziękowali za rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

"Każdy młody człowiek staje przed wyborem drogi życiowej, także drogi powołania. Od tego zależy w dużej mierze przyszłe szczęście" - wyjaśnił ks. Bogdan Piekut, diecezjalny duszpasterz młodzieży i organizator spotkania.

Następnie maturzyści poprowadzili Drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Po południu młodzież uczestniczyła także w refleksji słowno-muzycznej "Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem" w wykonaniu uczniów z LO im. KEN ze Stalowej Woli.

Na zakończenie maturzyści z LO w Modliborzycach odmówili wraz z zebranymi w kaplicy Cudownego Obrazu różańcowe tajemnice światła, a uczniowie z Collegium Gostomianum z Sandomierza dokonali zawierzenia wszystkich maturzystów diecezji sandomierskiej Maryi i otrzymali błogosławieństwo na dalsze lata życia.

Liturgię Mszy św. przygotowała młodzież z LO i Zespołu Szkół w Janowie Lubelskiem oraz z Zespołu Szkół w Połańcu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione