nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 08.03.2008 20:54

Zakończył się Czwarty Maraton Biblijny

Przeczytaniem ostatnich wersetów Księgi Apokalipsy zakończył się 7 marca późnym wieczorem w Poznaniu zorganizowany już po raz czwarty Maraton Biblijny, podczas którego w ciągu 20 dni półtora tysiąca osób przeczytało głośno w 20 świątyniach całe Pismo Święte.(...)

Maraton odbywał się codziennie w innym z 20 kościołów Poznania i okolic. Czytanie rozpoczynało się po południu i trwało do godzin wieczornych. Dwa razy z soboty na niedzielę odbyło się też nocne czytanie. Każda z osób otrzymała do przeczytania około pięciominutowy fragment Pisma Świętego. Najmłodszy uczestnik Maratonu miał siedem lat, a najstarsza uczestniczka – 82 lata.

„Nasze przedsięwzięcie nie jest biciem kolejnego rekordu do Księgi Guinnesa, ale zachętą do sięgnięcia po Pismo Święte, którego znajomość wśród katolików jest wciąż słaba. Przekonaliśmy się, ża nasz Maraton jest czasem znakomitych rekolekcji” – tłumaczy ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej, która jest organizatorem Maratonu.

Odbywający się w Wielkim Poście od 2005 roku Maraton Biblijny w Poznaniu był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. (...)

Podczas pierwszego Maratonu Biblijnego podzielone na 900 fragmentów Pismo Święte czytano bez przerwy przez pięć dni i pięć nocy w kościele Wszystkich Świętych. Druga edycja odbywała się w tej samej świątyni tylko w ciągu dnia. Rok temu Maraton gościł w 13 kościołach.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione