nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 08.03.2008 09:10

Papież o spowiedzi

Bóg przebacza temu, kto bardzo miłuje, przypomniał Benedykt XVI w przemówieniu, które wygłosił 7 marca do uczestników kursu dla spowiedników (...)

Papież podkreślił, że w centrum sakramentu pojednania znajduje się nie grzech, lecz Boże miłosierdzie.

W refleksji na ten temat w czasach, które „niestety coraz bardziej zatracają poczucie grzechu”, Ojciec Święty stwierdził, że „ten, kto pokłada ufność w samym sobie i w swoich zasługach, jest niejako zaślepiony własnym ja, a jego serce twardnieje w grzechu”. „Kto natomiast uważa się za słabego i grzesznika, zawierza się Bogu i otrzymuje od Niego łaskę i przebaczenie. Oto przesłanie, które należy przekazywać: to, co liczy się najbardziej, to dać do zrozumienia, że w sakramencie pojednania, bez względu na to, jaki grzech ktoś popełnił, jeśli przyznaje się pokornie do tego i przystępuje z ufnością do kolan spowiednika, doznaje zawsze oczyszczającej radości Bożego przebaczenia” – tłumaczył papież.

Papież zwrócił uwagę, że dziś ludzie obojętnieją na ten sakrament. (...)

Przypomniał, że kapłani, a zwłaszcza spowiednicy, powinni ukazywać więź, istniejącą między sakramentem pojednania a dążeniem do nawrócenia.

„Jeżeli zabraknie tego nieustannego dążenia, wówczas sprawowaniu sakramentu grozi, że stanie się on formalnością, która nie wywiera wpływu na codzienne życie. powiedział papież. Dodał też, że unikanie tego sakramentu może nawet doprowadzić do wygaśnięcia życia duchowego.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 4
  kawa
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione