nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

KAI/k

dodane 29.02.2008 15:03

Pierwsza w Polsce chrześcijańska telewizja internetowa

Pierwszą w Polsce chrześcijańską telewizję internetową - Opoka.tv - uruchomili twórcy portalu Jezus.com.pl.

Telewizja ruszyła 15 lutego. Twórcami Opoka.tv są webmasterzy, dziennikarze i internauci skupieni wcześniej wokół portalu Jezus.com.pl. (...)

Na stronie Opoka.tv internauci znajdą m.in. filmy dokumentalne o tematyce ewangelizacyjnej i edukacyjnej dla młodzieży, audycje radiowe, pliki mp3 z muzyką chrześcijańską, transmisje koncertów, wywiady, reportaże.(...)

W stworzeniu przedsięwzięcia uczestniczyli m.in. ks. Adam Pradela, redaktor naczelny portalu Jezus.com.pl i jego główny twórca, reżyser Adam Grabolus oraz odpowiedzialny za rozwiązania informatyczne Krzysztof Opeldus. Pomagały im także dziennikarki i tłumaczki Iwona Szarkowicz i Aleksandra Ochman.

„Klikasz „play” i się nawracasz? Może wydawać się niedorzeczne to, co chcemy osiągnąć, ale Pan Bóg działa po cichu. Najbardziej wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Każdy sposób ewangelizacji ma sens” - uważają twórcy Opoka.tv.

Pierwsza na świecie katolicka telewizja internetowa „Papaboys Web Television”, odbierana na stronie www.papaboys.it, powstała we Włoszech w 2000 roku podczas Światowych Dni Młodzieży. Utworzyli ją młodzi włoscy uczestnicy spotkania z Janem Pawłem II, dziś skupieni w stowarzyszeniu „Papaboys”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione