nasze media MGN 07/2024

KAI/g

dodane 21.02.2008 14:31

Mistrz boksu czytał o walce Dawida z Goliatem

Tomasz Adamek, były mistrz świata w boksie czytał biblijną historię o walce Dawida z Goliatem. Wysłuchało go 21 lutego w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Kętach kilkaset dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Adamek przeczytał uczniom fragment 1 Księgi Samuela i fragmenty 10 rozdziału Ewangelii św. Marka ze specjalnego wydania Biblii dla dzieci. Potem odpowiadał na pytania. Większość z nich dotyczyła szczegółów bokserskiej kariery sportowca, jego zainteresowań i życia rodzinnego.

Bokser przyznał, że w kwietniu czeka go bardzo ciężka walka z Jamajczykiem O'Neilem Bellem. Jeśli zwycięży będzie mógł walczyć o tytuł mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej. Adamek podkreślił, że jedną z form przygotowań do pojedynku jest modlitwa. "Nie ma w tym nic niezwykłego. Jestem katolikiem i to rzecz normalna, że modlę się i żyję wiarą. Wielu złośliwie określiło mnie jako "święty". Ale tak mogą mówić tylko ci ,którzy są daleko od Boga. Poza tym, dziś osoby publiczne rzadko przyznają się do swej wiary, więc czasami mam z tego powodu przykrości” - powiedział Adamek.

- Jako dziecko często służyłem do Mszy św. i mama widziała już we mnie przyszłego kapłana. „Opatrzność chciała inaczej. Do bycia kapłanem trzeba silnego powołania”- dodał sportowiec z Żywiecczyzny.

« 1 »