nasze media MGN 05/2024

KAI/g

dodane 14.02.2008 11:19

Rockowa Droga Krzyżowa

Pod hasłem „Weź krzyż i zacznij żyć” rusza wielkopostny cykl „Rockowa Droga Krzyżowa”. Muzyczno-multimedialne nabożeństwa Drogi Krzyżowej skierowane są do młodzieży. Odbywać się będą od 15 lutego do 15 marca m.in. w Lublinie, Warszawie, Stalowej Woli i Świdniku.

Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Gaudium” z Lublina. Oprawą muzyczną zajmuje się istniejący od 2001 r. i tworzony przez osiem osób zespół Bejotte, grający muzykę chrześcijańską (...).

Pomysł na muzyczną Drogę Krzyżową powstał podczas Wielkiego Postu w 2003 roku. Od tego czasu zespół Bejotte gra od kilku do kilkunastu takich nabożeństw. „Według pierwotnego pomysłu miała to być dość mocna oprawa muzyczna skierowana głównie do młodzieży. Jednak z czasem granie zmieniło swój klimat na bardziej akustyczny, nastrojowy, refleksyjny i znajduje odbiorców w każdym wieku” – wyjaśniają członkowie zespołu Bejotte.

Pierwsze nabożeństwo „Rockowej Drogi Krzyżowej” odbędzie się 15 lutego w kościele św. Józefa w Lublinie. Początek o godz. 19.
Tydzień później 22 lutego nabożeństwo zostanie powtórzone o godz. 19. w lubelskim kościele garnizonowym.
Następnie odbędzie się 28 lutego w kościele Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, a 29 lutego – w kościele Józefa Oblubieńca NMP w Jedlni Letnisko koło Radomia.
W Warszawie „Rockowa Droga Krzyżowa” odbędzie się 2 marca w kościele św. Franciszka z Asyżu w Nowodworach, 7 marca – w kościele ojców kapucynów w Stalowej Woli, natomiast 15 marca – w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie.

« 1 »