nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 25.01.2008 18:09

Modlitwy w intencji ofiar katastrofy lotniczej

W wielu miejscach Polski od rana odprawiane są Msze św. w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej, do której doszło 23 stycznia wieczorem, przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku wojskowym w Mirosławcu.

Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak zaapelował o modlitwę oraz pomoc dla rodzin ofiar katastrofy.

„Chrześcijanin wie, jak każdy człowiek, co to jest ból rozstania i co to jest śmierć. Równocześnie jest człowiekiem, który wie, że to nigdy nie jest definitywny koniec. W takim duchu staję z tymi rodzinami, którym ta śmierć normalnie boli, a wszystkich, którzy są blisko nich proszę, żeby mieli dla nich najwięcej, jak tylko może sobie człowiek wyobrazić, serca i by modlitwą wspierali ich w tych trudnych chwilach” – powiedział bp Edward Dajczak.

W wypadku zginęło 20 osób wracających z Warszawy, z konferencji dotyczącej bezpieczeństwa lotów: 16 oficerów lotnictwa i czteroosobowa załoga samolotu.

Kondolencje i zapewnienie o modlitwie po katastrofie lotniczej w Mirosławcu napłynęły także ze Słowacji. "Biskupowi polowemu Tadeuszowi Płoskiemu, dowództwu Polskiej Armii, najbliższym z rodzin, kolegom i współpracownikom polskich oficerów, którzy zginęli w katastrofie, przekazuję szczere współczucie i zapewniam o modlitwach". To słowa z telegramu słowackiego biskupa polowego Fratiška Rábeka. Kondolencje przesłano jeszcze 23 stycznia późnym wieczorem, zaraz po katastrofie.

Biskup zapewnia o swojej i Słowaków solidarności. Tragiczne wydarzenie w Polsce miało miejsce dokładnie w drugą rocznicę katastrofy samolotu wojskowego AN-24 na Węgrzech, w pobliżu granicy ze Słowacją.

Zginęło wówczas 42 słowackich żołnierzy wracających z misji w Kosowie.

« 1 »