nasze media MGN 07/2024

sport.tvp/k

dodane 05.01.2008 10:50

Rajd Dakar odwołany

Na skutek zagrożenia atakiem terrorystów Al-Kaidy, rajd Dakar został odwołany.

Zbrojne bojówki powiązane z Al-Kaidą, działające w strefie saharyjskiej, planowały od kilku tygodni ataki na Francuzów w rejonach, którymi przejeżdżać mieli uczestnicy rajdu.

Liczą one ok. 500 uzbrojonych ludzi, z czego 400 działa na terenie Algierii, a około setki na Saharze – w Mauretanii, Mali i Nigrze.

Odwołanie Rajdu to pierwszy taki przypadek w 30-letniej historii Dakaru.

Decyzja o odwołaniu Rajdu Dakar zaskoczyła i zasmuciła polskich uczestników imprezy.

– Kiedy usłyszałem, że Dakar się nie odbędzie pomyślałem: to niemożliwe. Tyle miesięcy pracy, jeżdżenie na testy w różne miejsca na świecie, a teraz się okazuje, że to wszystko na nic. To jest straszne uczucie, a patrząc na miny innych zawodników myślę, że wszyscy mieli podobne odczucia. (...) - powiedział Krzysztof Hołowczyc:

– Przeżyliśmy szok, rajdu Dakar nie będzie – powiedział Łukasz Komornicki, kierowca załogi Diverse Extreme Team. – Po miesiącach przygotowań, treningów. Cały rok na to czekaliśmy, byliśmy świetnie przygotowani. To największy rajd na świecie, ogromna machina, kilka tysięcy ludzi zaangażowanych w organizację. Do końca nie możemy uwierzyć, że po 30 latach rajd po raz pierwszy się nie odbędzie.

Zdaniem Krzysztofa Hołowczyca była to poważna decyzja, ale trzeba się z nią pogodzić.

« 1 »