nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

Radio Watykanskie/k

dodane 31.12.2007 11:11

Przesłanie Papieża do młodych pielgrzymów w Ziemi Świętej

Papież życzy młodym chrześcijanom Ziemi Świętej, by byli w stanie z Bożą pomocą tworzyć pomosty braterstwa i solidarności.

Słowa skierowane są do uczestników międzynarodowej pielgrzymki młodzieży z Akcji Katolickiej. Do Betlejem dotarło 29 grudnia 150 młodych pielgrzymów z 27 krajów.

Przybyli oni z sześciu państw afrykańskich, ośmiu amerykańskich, pięciu azjatyckich – w tym z Izraela i z Autonomii Palestyńskiej – oraz z ośmiu europejskich, wśród których jest też Polska.

Jak pisze kard. Tarcisio Bertone, Benedykt XVI pragnie, by kontynuowano spotkania i przyjaźń. Wtedy żyjący w Ziemi Świętej wyznawcy Chrystusa nie będą się czuli opuszczeni, ale w pełni uczestniczyć będą w wielkiej rodzinie Kościoła powszechnego.

Ojciec Święty zapewnia o swej codziennej modlitwie za tamtejszych chrześcijan.

Pielgrzymkę zorganizowało Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej z okazji 41. Światowego Dnia Pokoju (1 stycznia 2008 r.).

Nawiązuje ona do wysłania przez Pawła VI do Betlejem grupy młodzieży z Włoskiej Akcji Katolickiej w związku z obchodami pierwszego takiego dnia. Wówczas – przed 40 laty – zawiozła ona do groty Narodzenia Chrystusa lampę symbolizującą nadzieję na pojednanie ludzkości.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione