nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie

dodane 31.12.2007 10:59

Europejskie Spotkanie Młodzieży: dzień pojednania

Kolejny dzień Europejskiego Spotkania Młodych w Genewie poświęcony był pojednaniu. Większą część niedzieli młodzież spędziła w parafiach.

W halach targowych odprawiono Mszę św. dla Polaków, którzy na obecnym spotkaniu stanowią najliczniejszą grupę narodowościową.

Niedziela rozpoczęła się nabożeństwami w parafiach. Młodzież czytała kolejny fragment listu przełożonego wspólnoty brata Aloisa. Tematem do dyskusji było pojednanie i przebaczenie.

"Dla mnie przebaczać, to znaczy być miłosiernym. Sakrament spowiedzi jest esencją pojednania, przebaczenia, odpuszczenia win" – mówiła młoda Polka, która do Genewy przyjechała z Lublina. Anna z Warszawy z kolei powiedziała: "Trzeba wiedzieć i myśleć czasem o tym, że jest Ktoś wysoko, kto dał człowiekowi lekcję przebaczenia".

Na spotkania w małych grupach w 160 parafiach Genewy i okolic przyszli mieszkańcy, aby lepiej poznać młodych Europejczyków.

Młodzież zwraca uwagę, że w Genewie znalazła czas na rozmowę z drugim człowiekiem. "Cieszę się, że w parafii, gdzie mieszkamy, są przedstawiciele innych narodowości. Mieszkańcy pochodzą nie tylko ze Szwajcarii, ale także z Włoch, Niemiec i Ukrainy. Te spotkania wiele mi dają" – mówi Marcin z Katowic.(...)

"Mamy swoje problemy" – podsumowują młodzi.

« 1 »