nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/k

dodane 28.12.2007 08:48

Ruszyła akcja "Kolędnicy Misyjni 2007" Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

"Dziękujemy szczerze, niech wam Pan błogosławi i anioł zawsze strzeże" - te słowa usłyszą wszyscy, którzy przyjmą w tym roku kolędników z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Tym razem świąteczna akcja "Kolędnicy Misyjni" jest poświęcona pomocy ubogim dzieciom w Peru.

Jak podkreśla ks. Jan Piotrowski, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i członek watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, Peru jest nam szczególnie bliskie ze względu na pracę polskich misjonarzy.

„Dzięki temu projektowi będziemy mogli współpracować z Kościołem w Peru, z tamtejszymi biskupami, zwłaszcza z misjonarzami w Amazonii, aby poprawić pewne struktury, czy ułatwić wychowanie zarówno chrześcijańskie jak i ludzkie wielu dzieciom” - powiedział ks. Jan Piotrowski.

Mali kolędnicy opowiedzą o Dobrej Nowinie i o Peru w scence kolędowej, do której przygotowywali się od początku Adwentu. Przy okazji kolędowania zbiorą datki, które zostaną przeznaczone na budowę domów i szkół dla dzieci ulicy, opiekę medyczną, stypendia dla dzieci zmuszanych do pracy i na formację chrześcijańską.

« 1 »