nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

KAI/k

dodane 06.12.2007 12:36

Miliony wolontariuszy w Polsce

Życzenia dla siedmiomilionowej rzeszy wolontariuszy przekazał za pośrednictwem internetu ks. Marian Subocz dyrektor Caritas Polska 5 grudnia. Tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Wolontariusza.

W parafialnych zespołach Caritas w całym kraju pracuje ok. 60 tys. dorosłych a w szkolnych kołach ok. 39 tys. uczniów.

W sumie swój czas, pracę i zaangażowanie bezinteresownie oddaje na rzecz dzieł największej charytatywnej instytucji kościelnej ok. 100 tys. osób.

"To dzięki pracy wolontariuszy dokonuje się tak wiele dobra w hospicjach, szpitalach, domach opieki, świetlicach, naszych biurach, parafiach i szkołach" - przypomina ks. Subocz.

Dyrektor Caritas Polska podziękował wszystkim wolontariuszom, w Caritas diecezjalnych za w służbę potrzebującym materialnego i duchowego wsparcia. "Chciałbym również życzyć, aby niesienie pomocy innym wnosiło w Wasze życie radość i pokój oraz stało się źródłem osobistego rozwoju".

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony w 1986 roku. Ma on pokazać na co dzień niewidoczne osoby, które czynią wiele bezinteresownego dobra, a także zachęcić młode pokolenie do czynnego naśladowania.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione