nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI/k

dodane 26.11.2007 13:19

Młodzież chce wiedzieć więcej o 'zakochiwaniu się'

Badania ankietowe na Filipinach wykazały, iż ok. 80 proc. nastolatków chciałoby wiedzieć więcej o randkach, zakochiwaniu się i kierowaniu uczuciami.

Odpowiedzią na ich potrzebę był II Międzynarodowy Kongres poświęcony dojrzewaniu młodzieży, który odbył się na Filipinach.

Zwrócono na nim uwagę, że na rozwój czystości wśród młodzieży zdecydowany wpływ ma kształtowanie charakteru.

Uznano za konieczne by rodzice, nauczyciele, działacze społeczni wspólnie angażowali się w edukację dojrzewającej młodzieży.

Amerykański profesor Thomas Lickona, stwierdził m.in. że siła charakteru to podstawa w formowaniu czystości u młodych ludzi. "Kształtowanie dobrego charakteru powinno być rdzeniem edukacji dojrzewającej młodzieży" - stwierdził profesor.

Podkreślono, że to rodzice powinni być pierwszymi nauczycielami dla dojrzewających dzieci, a nie media zniekształcające obraz miłości.

Z przeprowadzonej latem na Filipinach ankiety wynika, że większość młodzieży w wieku 13-24 lat za podstawowe źródło wiedzy nt. dojrzewania uważa przyjaciół. Drugie w kolejności są media, a dopiero po nich rodzice.

Na kongresie spotkało się ponad 800 uczestników z Australii, Chile, Hiszpanii, Filipin, Kanady, Meksyku i USA, wśród nich wielu księży i osób konsekrowanych.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione