nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

KAI/k

dodane 07.11.2007 12:13

Rozpoczynają się Dni Jana Pawła II

Dobro - to temat organizowanych po raz drugi w Krakowie Dni Jana Pawła II.

To inicjatywa krakowskich i małopolskich uczelni, której celem jest popularyzacja dorobku polskiego Papieża i inspirowanie badań naukowych nad jego dziedzictwem.

W tym roku głównym organizatorem Dni Jana Pawła II jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

W ramach tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II odbędą się m.in.: dwuczęściowe sympozjum naukowe pt. "Oblicza dobra", warsztaty ze studentami na poszczególnych uczelniach Krakowa i Małopolski, otwarte spotkania z zaproszonymi gośćmi, m.in. z o. Janem Górą OP oraz rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla studentów na rozprawę analizującą bądź inspirowaną myślą Karola Wojtyły i Jana Pawła II.

W trakcie spotkania z o. Górą odbędzie się premierowa projekcja filmu Kazimierza J. Bihuna "Kraków Jana Pawła II".

W programie Dni znalazły się także imprezy o charakterze kulturalnym i artystycznym, jak koncert muzyczny w wykonaniu orkiestry Capella Cracoviensis oraz solistów, chóru i orkiestry Akademii Muzycznej w Krakowie, wystawa prac malarskich i spektakl teatralny "Kabaret filozoficzny, czyli wariacje Tischnerowskie", przygotowany przez PWST w Krakowie.

W ubiegłym roku kilkanaście małopolskich uczelni, reprezentowanych w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, podjęło inicjatywę organizowania co roku Dni Jana Pawła II. "Ma to być przedsięwzięcie o charakterze naukowym, popularyzującym i kulturalnym, ma inspirować badania naukowe i popularyzować dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie Papież - rodak" - napisali o Dniach Jana Pawła II organizatorzy na stronie internetowej projektu.

Szczegółowy program uroczystości dostępny jest na stronie internetowej: www.jp2.krakow.pl. Honorowy

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydent Krakowa.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 16.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 96
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26