nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 31.10.2007 17:21

Francuscy księża prowadzą blogi

Około 30 francuskich księży i seminarzystów prowadzi blogi. Dla niektórych z nich jest to forma nowej ewangelizacji. Nie można jednak mówić o określonym typie księdza bloggera.

Każdy ma swoje indywidualne motywy, dla których prowadzi internetowy dziennik.

Ks. Emmanuel Pic zaczął prowadzić bloga w trakcie zamieszek młodzieży, które ogarnęły Francję w 2005 r., aby świadczyć o życiu ludzi z biednych dzielnic.

Co wieczór dodaje wpis do swego dziennika internetowego. Dla niego jest to forma przełamania samotności i opowiadania o tym, co przeżywa każdego dnia.

Z kolei młody ks. David Lerouge z zachodniej Francji prowadzi fotobloga zatytułowanego "Uczę się patrzeć", w którym dzieli się swoim spojrzeniem na świat.

Blogi ukazują obraz księdza bliskiego życiu. Francuscy duchowni dzielą się swoimi przeżyciami, wątpliwościami, pytaniami.

Trzech młodych karmelitów opisuje swój pobyt na studiach w Jerozolimie. Niektórzy duszpasterze zainteresowani blogami swoich uczniów sami zaczęli pisać blogi, w których językiem młodzieżowym starają się mówić o wierze.

Ks. Mathieu Lefrançois, 31-letni duszpasterz z Angers chciał w ten sposób dotrzeć do tych, którzy "częściej siedzą przed komputerem, niż w kościele". Zaczął umieszczać swoje kazania, ale napisane tak, aby trafiły do młodych.

« 1 »