nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

KAI/k

dodane 17.10.2007 11:17

Światowy Dzień Młodzieży ważniejszy od olimpiady

Światowy Dzień Młodzieży jest ważniejszy od Igrzysk Olimpijskich w Sydney - uważa arcybiskup tego miasta kard. George Pell.

Na łamach największego australijskiego dziennika "Sunday Telegraph" hierarcha napisał, że 50 tys. Australijczyków i 140 tys. młodych ze 160 innych krajów świata zgromadzi się nie na koncercie czy imprezie sportowej, lecz przybędzie do Sydney jako pielgrzymi.

Kard. Pell podkreślił, że choć ŚDM jest świętem katolików, pozostaje otwarty na udział młodzieży innych wyznań. "Wszyscy są zaproszeni" - podkreślił hierarcha.

Podczas spotkania przygotowawczego do ŚDM, które odbyło się w Sydney, obecny na nim abp Stanisław Ryłko wskazał, że Światowe Dni Młodzieży są "motorem napędowym Bożej rewolucji w świecie ludzi młodych", a także "duchową przygodą spotkania z Chrystusem i młodym Kościołem - przyjacielem młodzieży

ŚDM ukazują, że młodzież "pragnie wartości i poszukuje głębokiego sensu życia". Dlatego każdy ŚDM stanowi wielkie wyzwanie dla duszpasterstwa młodzieży.

Czas, jaki pozostał do rozpoczęcia XXIII ŚDM odmierza olbrzymi zegar, który zawisł na katedrze Matki Bożej w Sydney. Światowe spotkanie młodych katolików z papieżem Benedyktem XVI odbędzie się tam w dniach 15-20 lipca 2008 r

« 1 »