nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

RV/k

dodane 17.09.2007 07:32

Sprzeciw wobec handlu ludźmi

Amerykańscy biskupi zaapelowali do Kongresu o ponowne zatwierdzenie prawodawstwa w celu przeciwdziałania handlowi ludźmi.

Ustawa o ochronie ofiar tego przestępstwa straci ważność w październiku br. W związku z tym specjalne oświadczenie wydał 12 września bp Gerald Barnes kierujący komisją episkopatu ds. migracji.

Handel ludźmi jest „przerażającą zbrodnią przeciwko godności i prawom osoby ludzkiej oraz współczesną formą niewolnictwa” – stwierdził bp Barnes przypominając, że na całym świecie każdego roku ofiarą tego procederu pada 700 tys. osób.

Zdaniem hierarchy należy zwrócić uwagę na tę tragiczną rzeczywistość po to, by katolicy i inni ludzie dobrej woli uświadomili sobie jej niszczący wpływ na bezbronne osoby.

Przewodniczący komisji ds. migracji episkopatu USA zaapelował do rządu federalnego o położenie nacisku na troskę o ofiary handlu, szczególnie dzieci, które są najbardziej podatne na szkody powodowane przez to przestępstwo.

Wezwał także Kościoły do współpracy z władzami państwowymi i organizacjami społecznymi dla wyeliminowania przyczyn tego procederu i rynków sprzyjających handlarzom ludźmi, by w przyszłości problem mógł całkowicie zniknąć.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione