nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/k

dodane 11.09.2007 09:55

"Święto Chleba" w Bydgoszczy

Setki mieszkańców Bydgoszczy wzięły udział w organizowanym przez tamtejszą Caritas "Święcie Chleba". Na polanie Różopole w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku zgromadzili się piekarze i rzemieślnicy, którzy na co dzień wspierają działania Kościoła na rzecz ubogich i potrzebujących.

"Święto Chleba" obchodzone jest na całym świecie od lat 50. XX wieku. - To dar, który jest nam zesłany przez samego Boga. Po zebraniu plonów nasze święto jest zakończeniem roku ciężkiej pracy. Organizujemy szereg spotkań, aby tą radością dzielić się z innymi. Zjeżdżają się piekarze i smakują chleb zrobiony z tegorocznych plonów - powiedział Marian Bobkowski, znany bydgoski cukiernik i piekarz.

Zdaniem dyrektora bydgoskiej Caritas, ks. Wojciecha Przybyły, "dziękowanie za chleb jest potrzebą serca i naszym obowiązkiem". Chleb doczesny, otrzymany dzięki życzliwości serca naszych przyjaciół, możemy każdego dnia rozdawać ludziom potrzebującym. Ten chleb daje życie, radość i poczucie bezpieczeństwa - powiedział ks. Przybyła.

Kapłan podkreślił, że "Święto Chleba" ma pokazać wielu ludziom, że są osoby, które w dzisiejszym świecie nie tylko potrafią patrzeć na dobro własnej firmy. - Potrafią także w znakomity sposób generować dobra, którymi dzielą się z potrzebującymi - podkreślił dyrektor bydgoskiej Caritas.

Caritas diecezji bydgoskiej co roku otrzymuje od piekarzy ponad 70 tys. bochenków chleba. Trafiają one głównie do podopiecznych Centrum Pomocy Bezdomnym "Betlejem".

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione