nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

Radio Watykanskie/k

dodane 10.09.2007 12:12

Papieski list do dzieci

Papież napisał list do austriackich dzieci. Podziękował w nim za nadesłane mu listy i rysunki. Przesłanie do dzieci Benedykt XVI symbolicznie wręczył najmłodszym na zakończenie liturgii w Wiedniu. Od pięciorga dzieci otrzymał natomiast księgę z ich listami i pracami plastycznymi, które były tematycznie związane z mottem papieskiej pielgrzymki "Patrzeć na Chrystusa".

„Wciąż wiele dzieci nie zna jeszcze Jezusa. Wielu innym brakuje podstawowych środków do życia: cierpią głód, nie mają odpowiedniej opieki medycznej, nie mogą chodzić do szkoły i wielu nie może żyć w pokoju” – napisał w swym liście Papież. Dzieci zaangażowane w Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego nazwał „swymi małymi współpracownikami”. Zachęcił je by skarbu, jakim jest przyjaźń z Jezusem nie zachowywały tylko dla siebie, ponieważ „dzielony z innymi pomnaża się”. Ojciec Święty zaapelował też do dzieci, by nie traciły swego ducha misjonarskiego. „Zachowujcie zawsze jasną i niezafałszowaną wiarę, taką, jaką miał święty Piotr”.

W czasie papieskiej pielgrzymki do Austrii maluchy z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego zbierają ofiary, na pomoc dla dzieci-żołnierzy w Ugandzie

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione