nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

Radio Watykanskie/k

dodane 06.09.2007 10:34

Ziemia Święta: salezjanie przeciwko murowi

Przeciwko wznoszeniu muru podziału między Izraelem i Palestyną zaprotestowała salezjańska wspólnota w Ziemi Świętej. W specjalnym oświadczeniu wskazano zarazem, że jednostronna decyzja władz izraelskich łamie wszelkie międzynarodowe decyzje w tej sprawie.

Decyzja o budowie muru dotyka salezjanów osobiście. Bez ich zgody wzniesiono go bowiem na terenie ich ośrodka w Crenisan. Władze izraelskie nie pytały też salezjanów, po której stornie muru chcą, by znalazł się ich dom. Ks. Giovanni Laconi, wikariusz Salezjańskiej Inspektorii Bliskiego Wschodu wyraźnie zaznaczył, że ta od lat służąca mieszkańcom Ziemi Świętej wspólnota zakonna w żadnej mierze nie przyczyniła się do budowy muru. Wprost przeciwnie, od samego początku protestowała przeciwko tej jednostronnej inicjatywie rządu izraelskiego.

Salezjanie przypominają, że już w lipcu 2004 r. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, będący głównym organem sądowym ONZ, sprzeciwił się wznoszeniu muru. Stąd też zakonnicy zaapelowali, aby w Ziemi Świętej były respektowane zasady prawa międzynarodowego.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione