nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Radio Watykanskie/k

dodane 06.09.2007 10:32

Wielka Brytania: list na nowy rok szkolny

Na nieustającą potrzebę prowadzenia katolickich placówek edukacyjnych i ich znaczącą rolę w społeczeństwie zwracają uwagę biskupi Anglii i Walii w liście z okazji nowego roku szkolnego. Hierarchowie wskazują, że katolicki model edukacji w najpełniejszy sposób przygotowuje dzieci i młodzież do każdej roli, jaką przyjdzie im pełnić w dorosłym życiu.

Biskupi Anglii i Walii wyraźnie sprzeciwiają się wezwaniom do likwidacji lub ograniczenia ilości katolickich szkół na Wyspach Brytyjskich.

W swoich poczynaniach – napisali angielscy biskupi – szkoły katolickie kierują się wizją edukacji opartą na objawionej przez Boga prawdzie. - Takie podejście dobrze przygotowuje uczniów do każdej roli, jaką przychodzi im pełnić w społeczeństwie, życiu publicznym, prywatnym czy rodzinnym - czytamy w liście na nowy rok szkolny.

Zachęcając rodziców, by posyłali swoje dzieci do lokalnych katolickich szkół angielski Episkopat zwraca się także o dalsze wsparcie dla fundacji, dzięki którym tego typu placówki mogą działać.

List podpisali przewodniczący i wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Anglii i Walii kardynał Cormac Murphy-O’Connor i arcybiskup Patrick Kelly.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  GoscMalegoGoscia
  ostatnia aktywność: 15.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 2
  RadekChusteczki
  ostatnia aktywność: 14.08.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2