nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Radio Watykanskie/k

dodane 06.09.2007 10:31

Modlitwy w 10. rocznicę śmierci Matki Teresy

Setki osób przybyły 5 września do grobu bł. Matki Teresy, w domu macierzystym Misjonarek Miłości w Kalkucie. Porannej Eucharystii, w dziesiątą rocznicę jej śmierci przewodniczył miejscowy ordynariusz, abp Lucas Sirkar. Hierarcha wyraził przekonanie, że niebawem dojdzie do kanonizacji Matki Teresy. Modlono się o to także w domu Shivu Bavan, gdzie siostry przyjmują porzucone dzieci, sieroty oraz dzieci ocalone od aborcji. Przypomniano, że bł. Matka Teresa, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla głosiła, iż współcześnie największym zagrożeniem dla pokoju jest zabijanie dzieci w łonie matki.

Dziesięć lat po śmierci swej założycielki Zgromadzenie Misjonarek Miłości nieustannie się rozwija. Liczba zakonnic zwiększyła się w tym czasie o tysiąc, podjęły one pracę w 14 nowych krajach, przybyło 166 klasztorów. Do grobu Matki Teresy nieustannie napływają ludzie z całego świata, wyznawcy różnych religii, zarówno ubodzy jak i bogaci – stwierdza jej następczyni – siostra Nirmala. Każdemu człowiekowi pragniemy ukazać dobro Bożej Miłości, modląc się i wykonując pokorną pracę. Nasze skromne akty miłości pomagają cierpiącym braciom i siostrom w nawróceniu i pojednaniu z Bogiem. Taki sposób ewangelizacji jest akceptowany przez wszystkich ludzi – uważa siostra Nirmala.

10 rocznicę śmierci Matki Teresy uczczono również w Rzymie. Popołudniowej Eucharystii w bazylice św. Jana na Lateranie przewodniczył 5 września papieski wikariusz dla Państwa Watykańskiego, abp Angelo Comastri.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10